Peeling chemiczny

E.V.A. - Centrum Medycyny Estetycznej

Peeling chemiczny

Peeling powierzchowny to zabieg polegający na złuszczaniu wierzchniej, martwej warstwy naskórka za pomocą środków biologicznie i chemicznie aktywnych.

W tym celu stosuje się zazwyczaj szereg produktów w postaci specjalnych masek lub peelingów na bazie kwasów organicznych, o różnym stopniu agresywności dla skóry oraz szereg delikatnych produktów z naturalnymi enzymami (enzymy). W przeciwieństwie do głębszych odmian peelingów, zabieg w wariancie powierzchniowym oddziałuje jedynie na górne warstwy skóry. Dlatego w gabinetach kosmetycznych zabiegowi temu mogą poddawać się osoby w każdym wieku i o każdym typie skóry.

W Centrum medycyny estetycznej E.V.A. do peelingów stosuje się produkty standardowe i łączone, których skuteczność została potwierdzona wieloletnią praktyką i wdzięcznymi opiniami klientów.

Często zalecamy wykonanie peelingu powierzchownego tym klientom, którzy w przyszłości planują poważniejsze interwencje kosmetologiczne: głębokie peelingi chemiczne, oczyszczanie ultradźwiękami, różne zabiegi mezoterapeutyczne. Doświadczenie pokazuje, że tak przygotowana skóra na twarzy, dłoniach, szyi czy dekolcie znacznie lepiej reaguje na dalsze zabiegi. Regularne wykonywanie powierzchownych peelingów może znacząco poprawić stan cery, wygładzić drobne zmarszczki, oczyścić pory i znormalizować mikrostrukturę skóry.

Do czego służą peelingi powierzchowne.

Głównym celem peelingów powierzchownych są.

  • wyrównuje koloryt twarzy, eliminuje pigmentację związaną z wiekiem i sezonową;
  • wygładzanie powierzchownych zmarszczek, m.in. wokół oczu, fałdów nosowo-wargowych czy na czole;
  • usuwanie zaskórników, obkurczanie i oczyszczanie zatkanych porów;
  • zapobieganie powstawaniu zaskórników, trądziku i innych stanów zapalnych poprzez usunięcie czynników sprzyjających rozwojowi mikroorganizmów chorobotwórczych;
  • przywrócenie prawidłowej równowagi wodnej skóry poprzez złuszczenie suchych, martwych komórek naskórka;
  • stworzenie odpowiednich warunków optymalizujących naturalne procesy regeneracji skóry.

Spodziewać się wszystkich powyższych efektów od razu po pierwszej wizycie u kosmetyczki nie należy, co wynika z powierzchowności tego delikatnego zabiegu. Jednocześnie ten rodzaj peelingu prawie nie podrażnia skóry, więc po nim ryzyko wystąpienia zaczerwienienia, opuchlizny i innych niepożądanych efektów jest bardzo niskie. Oczywiście mówimy o tym, gdy leki zostały dobrane prawidłowo, a manipulacja została przeprowadzona zgodnie z zatwierdzonymi metodami.

Na uwagę zasługuje fakt, że za pomocą tej metody można uzyskać efekt liftingu. Ta osobliwość wynika ze zdolności preparatów do stymulowania biosyntezy kolagenu i elastyny – nici białkowych utrzymujących turgor komórek i ich prawidłowy kształt.

Rodzaje peelingów powierzchownych

Istniejące techniki delikatnego oczyszczania twarzy można skategoryzować według sposobu działania kosmetyków.

Wyróżnia się następujące grupy zabiegów:

  • mikrodermabrazja – oczyszczanie mechaniczne, w którym stosuje się kompozycje z cząstkami ściernymi w tej roli mogą występować zmielone ziarna kawy, nasiona i pestki roślin owocowych, granulki polimerowe, ziarna soli;
  • Zabieg fizyczny z użyciem lasera lub fal ultradźwiękowych, które wnikają w strukturę górnej warstwy skóry, rozluźniając ją i czyniąc bardziej podatną na wchłanianie składników odżywczych i oczyszczających z masek aplikacyjnych lub kremów;
  • peelingi chemiczne, wykorzystujące kompleksy organiczne do rozbijania martwych komórek, co pomaga w ich złuszczaniu.

Mechaniczna metoda powierzchownego oczyszczania jest dość prosta i nie wymaga zakupu drogich leków ani specjalistycznego sprzętu. Jednak wśród wszystkich rodzajów manipulacji tego typu jego skuteczność jest najniższa, chociaż przy regularnym stosowaniu peelingów ściernych w celu uzyskania trwałego pozytywnego efektu jest całkiem realna.

Modyfikacje chemiczne i fizyczne wykonują w klinikach kosmetycznych i centrach urody, co wynika z konieczności znajomości technik, a także dostępności sprzętu. Pod względem wpływu peelingów chemicznych jest bardziej delikatną procedurą niż fizyczna. Ze względu na tę cechę kosmetolodzy często przepisują go klientom, którzy chcą poprawić wygląd i zdrowie twarzy, szyi i dekoltu. 

Skład produktów do peelingu chemicznego

Popularność powierzchownych peelingów chemicznych jest dość duża, stąd duża liczba producentów i formuł stosowanych środków.

Często stosowane są produkty kombinowane, łączące funkcjonalność kwasów (mlekowego, migdałowego, glikolowego, salicylowego, pirogronowego, retinowego) z aktywnością enzymatyczną. Jako enzymy w preparatach stosuje się subtylizynę, lipazę, amylazę, papainę pochodzenia syntetycznego i mikrobiologicznego. Działanie substancji aktywnych skierowane jest na rozszczepienie połączeń międzykomórkowych, a także na rozpuszczenie sekwencji białek, tłuszczów i węglowodanów, tworząc właściwą martwą komórkę.

Kolejność etapów zabiegu złuszczania

Maksymalnego efektu leczenia należy spodziewać się po całym przebiegu leczenia. Najczęściej wymaga 5-7 sesji, każda nie częściej niż raz na 3-7 dni. Zróżnicowanie ilości i częstotliwości zabiegów ustala kosmetyczka na podstawie stanu wyjściowego i rodzaju skóry.

Podobnie jak w przypadku innych terapii kosmetycznych, peelingi powierzchowne przeprowadzane są w trzech etapach: etap przygotowawczy, etap właściwego oczyszczania i etap końcowy. Początkowo, przy użyciu wody i łagodnych roztworów mydła z powierzchni zabiegu, aby usunąć zanieczyszczenia – cząstki kurzu, pot, nadmiar sebum i pozostałości kosmetyków dekoracyjnych.

Następnie stosuje się specjalne żele i maski z zimną parą, co jest niezbędne do zwiększenia skuteczności peelingu ze względu na otwarcie porów. W kolejnym etapie za pomocą pędzla nakładany jest preparat do właściwego złuszczania, wybór preparatu zależy od rodzaju ekspozycji. Na koniec krem lub maska peelingująca jest usuwana za pomocą wody i kilku chusteczek. Wykonywany jest lekki masaż i nakładany jest krem kojący, który łagodzi lekkie podrażnienia skóry i poprawia ukrwienie. Cały zabieg trwa około 10-20 minut.

Ze względu na popularność tego zabiegu, w sieci można znaleźć mnóstwo opinii kosmetologów i pacjentów na temat wszystkich rodzajów peelingów powierzchownych. Opinie o zabiegu można również przeczytać na naszej stronie w zakładce referencje. Jeśli Państwo z kolei są również gotowi podzielić się swoimi doświadczeniami na temat efektów stosowania peelingów powierzchownych, będziemy bardzo wdzięczni za każdą obiektywną opinię.

Na zabieg w naszym salonie kosmetycznym można umówić się telefonicznie. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące zabiegów kosmetycznych, skontaktuj się z nami – nasi specjaliści chętnie doradzą Ci i pomogą wcześniej zdecydować o rodzaju usługi, której potrzebujesz. 

Umów się na wizytę

Imię
Proszę wypełnić to pole
Proszę wypełnić to pole
Numer telefonu:
Proszę wypełnić to pole
Proszę wypełnić to pole
Adres e-mail
Proszę wypełnić to pole
Proszę wypełnić to pole
Wybierz zabiegi
Proszę wypełnić to pole
Proszę wypełnić to pole
Preferowana Data
Proszę wypełnić to pole
Proszę wypełnić to pole
Preferowany czas
Proszę wypełnić to pole
Proszę wypełnić to pole
Komentarze
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!