- ul. Nowy Swiat 60, lokal 3, Warszawa
- kontakt@evacentrum.pl
- Pn-Sob.: 08:00-20:00
Mezoterapia jest stosowana w medycynie, w tym estetycznej, od ponad pół wieku. Zabieg polega na wstrzykiwanie w głębsze warstwy skóry substancji, które ją odżywiają i wygładzają zmarszczki. Ale to nie jedyny pozytywny efekt zabiegu.
W 1958 roku mezoterapia była wynaleziona przez francuskiego lekarza Michela Pistora i początkowo działała leczniczo, stabilizując procesy metaboliczne w mezodermie (środkowa warstwa skóry właściwej).
Lekarze szybko zauważyli, że po takich zastrzykach skóra nawilża się, staje się bardziej elastyczna i wygląda lepiej. W ten sposób zastrzyki lecznicze zaczęto stosować w kosmetologii.
Mezoterapia polega na śródskórnym wstrzykiwaniu leków w małych dawkach. W ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat technologia uległa zmianie, ale istota tej manipulacji pozostała niezmieniona: specjalna kompozycja substancji leczniczych i odmładzających jest wstrzykiwana pod skórę i działa w celu poprawy jej zdrowia i jakości.
Mezoterapia stosowana jest do rozwiązywania większości problemów estetycznych: sucha skóra, pigmentacja, drobne zmarszczki, trądzik, trądzik pospolity, rozstępy, blizny, odwodnienie skóry.
Może być samodzielnym zabiegiem, jak również częścią kompleksu manipulacji kosmetycznych.
Każdy zabieg wymaga indywidualnego doboru konkretnego koktajlu składników:
Składniki te łączą się w celu regeneracji i odmłodzenia skóry, aktywując te procesy na poziomie komórkowym. Mezoterapia stosowana jest na twarz i ciało oraz na skórę głowy.
Zaleca się rozpoczęcie podawania odżywek w młodym wieku.
Od 18 do 25 roku życia mezoterapia jest wskazana dla osób, które cierpią na nadmierne przetłuszczanie się skóry i częste wysypki, po 25 roku życia ten zabieg to już profilaktyka starzenia się, a od 35 roku życia mezokoktajl może przywrócić skórze elastyczność i wygładzić zmarszczki.
Podkreślamy główne efekty mezoinicjacji:
Mezoterapia twarzy pomaga również przygotować skórę do innych zabiegów medycyny estetycznej – np. peelingów.
Przede wszystkim konieczna jest konsultacja z kosmetycznym, który oceni stan skóry pacjenta i dowie się, czy ma on jakieś alergie. W mezoterapii niezwykle ważny jest dobór i dokładne dawkowanie składników koktajlu – tylko wtedy będzie on odpowiadał na problemy urody i nie będzie szkodził.
Czasami niewielka ilość kompozycji jest wstrzykiwana wcześniej w nadgarstek w celu potwierdzenia tolerancji wszystkich składników zabiegu.
Jeśli nie ma żadnej reakcji, terapeuta może przejść do działania:
Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a pacjent zauważy co najwyżej lekkie zaczerwienienie. Możliwe jest również, że w miejscach, w których zastosowano kompozycję, pojawi się uszczelnienie, ale po 24 godzinach rozpuszczą się.
Najczęściej obszarami, na których wykonuje się mezoterapię są:
W miejscach poddawanych zabiegowi poprawia się krążenie krwi i przyspiesza procesy regeneracyjne, ponieważ substancje odżywcze są dostarczane do każdej komórki.
Początkowa poprawa jest często widoczna już po pierwszym zabiegu. Aby jednak rozwiązać problemy estetyczne, konieczny jest kurs sesji mezoterapii. Ich ilość określa lekarz.
W całej swojej ponad 50-letniej historii mezoterapia udowodniła, że ma wiele zalet.
Zaletą zastrzyków z mezokoktajli:
Wady mezoterapii, jak każdego innego zabiegu kosmetycznego, również posiada:
2025 © EVACENTRUM.PL