Mezobotoks

E.V.A. - Centrum Medycyny Estetycznej

Mezobotoks

Toksyna botulinowa, potocznie botox, to silny środek zwiotczający mięśnie oparty na wysoko oczyszczonej toksynie botulinowej typu A pochodzenia białkowego. Substancja ta blokuje impulsy nerwowe, które są przekazywane przez mięśnie do mózgu i zapobiega skurczom mięśni, a więc także skurczom skóry. Dzięki temu można skutecznie poradzić sobie nawet z głębokimi zmarszczkami.

Ukierunkowana dawka toksyny botulinowej wygładza skórę i wyrównuje jej powierzchnię, nie zakłócając normalnego procesu ukrwienia i odżywienia wszystkich warstw naskórka. Stężenie substancji czynnej jest tak niskie, że ryzyko odrzucenia i reakcji alergicznych jest całkowicie wyeliminowane.

Reakcje toksyczne i alergiczne podczas zabiegów Botoxem są wykluczone.

Efekt kosmetyczny zastrzyków utrzymuje się wystarczająco długo, a przy systematycznym przechodzeniu kursu może zachować świeżość twarzy na lata. Pod względem skuteczności odmładzanie iniekcyjne jest porównywalne jedynie z chirurgicznymi liftingami twarzy.

Jeszcze jakiś czas temu odmładzanie iniekcyjne było dostępne tylko dla bardzo zamożnych osób, ale teraz sytuacja diametralnie się zmieniła. Botox nie jest już wyjątkowo drogi, więc każdy może sobie pozwolić na zabieg.

Botox to nazwa firmy, która produkuje lek. Ponieważ firma ta nie jest już monopolistą, koszt środka drastycznie spadł.

Należy pamiętać, że w zależności od głębokości i ilości zmarszczek, wieku pacjenta, cech strukturalnych skóry i pożądanego efektu, liczba wymaganych iniekcji będzie się różnić. Czas trwania kursu określa kosmetolog podczas diagnozy pacjenta. 

Efekty kosmetyczne zastrzyków Botox

Efekty kosmetyczne zastrzyków Botox to:

Przygotowanie się do zabiegu

Po ustaleniu wymaganej ilości iniekcji i przy braku przeciwwskazań, pacjent rozpocznie przygotowania do przebiegu iniekcji. Co najmniej jeden dzień przed podaniem zastrzyków podskórnych należy powstrzymać się od palenia tytoniu, picia napojów alkoholowych, napojów zawierających kofeinę oraz pokarmów, w tym czekolady. Jeśli na co dzień przyjmujesz jakiekolwiek leki, poinformuj o tym wcześniej swojego kosmetologa, aby zapobiec reakcji alergicznej lub umożliwić wykonanie testu tolerancji Botoxu.

Zanim przystąpimy do wstrzyknięcia botulinotoksyny, kosmetolog przeprowadzi z pacjentem rozmowę zbierając wywiad medyczny, wyjaśni obecność chorób przewlekłych i reakcji alergicznych, ostrzeże o przeciwwskazaniach do stosowania Botoxu i możliwych konsekwencjach. Fotodokumentacja wykonywana jest również na potrzeby osobistej dokumentacji medycznej pacjenta. Klient wypełnia i podpisuje zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Następnie lekarz bada twarz pacjenta. Zabieg ten wykonuje się w pozycji stojącej. Podczas przygotowania dermatolog bada indywidualną anatomię twarzy pacjenta, oblicza wymaganą ilość leku dla każdego punktu oraz identyfikuje obszary problemowe i miejsca iniekcji.

Sam zabieg trwa od 20 do 30 minut. Przy użyciu hipoalergicznego płynu do demakijażu twarz pacjenta jest oczyszczana z makijażu i traktowana antyseptykiem. Na obszar iniekcji nakłada się krem znieczulający i wykonuje się zastrzyki w wybranych punktach.

Po wykonaniu zastrzyku pacjent pozostaje pod nadzorem kosmetologa i w przypadku braku reakcji alergicznych lub innych powikłań zostaje wypisany do domu. W ciągu 3-6 godzin po zabiegu nie zaleca się leżenia, używania kosmetyków oraz dotykania miejsc iniekcji. Bardzo odradza się wizyty w solarium, saunie przez co najmniej tydzień po zastrzykach.

Przeciwwskazaniami do stosowania Botoxu

Przeciwwskazaniami do stosowania Botoxu są:

  • Ciąża niezależnie od terminu;
  • Laktacja i okres połogu;
  • Obecność stanów zapalnych na skórze twarzy, otwartych ran i zmian chorobowych;
  • Nawrót choroby przewlekłej lub ostrej infekcji;
  • Nietolerancja na lek;
  • Choroby i zaburzenia psychiczne.
  • Warunki, którym towarzyszy gorączka;
  • zespoły miasteniczne i zespoły przypominające miastenię gravis (w tym zespół Lamberta-Eatona);
  • wyraźna grawitacyjna ptoza tkanek twarzy;
  • wyraziste „przepukliny” w okolicy górnych powiek;
  • Wysoki stopień krótkowzroczności (określony przez okulistę);
  • Przyjmowanie niektórych środków farmakologicznych (antybiotyki, leki przeciwzakrzepowe, antyagregacyjne, niesteroidowe leki przeciwzapalne itp.)

Zalecenia po zabiegu

Pozostań w pozycji pionowej przez 3-4 godziny po zabiegu.

  • Nie dotykać rękami, nie masować miejsca wstrzyknięcia.
  • Nie należy poruszać mięśniami w miejscu wstrzyknięcia przez 30 minut.
  • Nie należy nadużywać alkoholu w pierwszych dwóch tygodniach po zabiegu.
  • Przez 1-2 tygodnie po zabiegu należy unikać gorących okładów na obszar iniekcji, kąpieli i sauny.
  • Po 2 tygodniach zgłoś się do lekarza na wizytę kontrolną w celu określenia skuteczności zabiegu i ewentualnej dodatkowej korekty.

Korzyści z zastrzyków z botoksu

Botox jest jednym z najszerzej stosowanych i badanych leków, który był stosowany na całym świecie i przeszedł ponad 300 badań klinicznych. W Europie i USA nazywany jest „lunchowym zastrzykiem piękności”: tak skuteczny, krótkotrwały i bezbolesny jest ten zabieg. Konsekwencje wprowadzenia leku są absolutnie niewidoczne dla innych: kosmetyczka wstrzykuje go tylko w określone punkty mięśni mimicznych twarzy, używając najdrobniejszej igły.

Generalnie zabieg wraz z przygotowaniami trwa nie więcej niż 30 minut.

Efekty wstrzyknięcia Botoxu widoczne są już czwartego dnia:

  • Zmarszczki o różnej głębokości zostają wygładzone;
  • Skóra w miejscach problematycznych  staje zauważalnie gładsza;
  • Zmniejsza ruch mięśni twarzy.
blank

Maksymalny efekt pojawia się w ciągu dwóch tygodni po zabiegu i utrzymuje się do 6 miesięcy, po czym zabieg można powtórzyć. W tym czasie mięśnie pozostają rozluźnione, a zły nawyk marszczenia brwi znika, co samo w sobie rozwiązuje problem pojawiania się nowych linii ekspresyjnych. Warto zaznaczyć, że w celu utrzymania pozytywnego efektu kosmetolog zalecają regularne powtarzanie zastrzyków. Serię zabiegów można podawać dwa razy w roku.

Niestety nie jest możliwe wygładzenie absolutnie wszystkich zmarszczek na twarzy: na policzki i podbródek botulinotoksyna działa w niewielkim stopniu, ze względu na niemal całkowity brak muskulatury twarzy w tych okolicach. Do korekcji zmarszczek w tych okolicach zaleca się zastosowanie innego zabiegu – modelowanie twarzy z wykorzystaniem wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego.

Zastrzyki z toksyny botulinowej mogą być końcową częścią kompleksu zabiegów odmładzających, mających na celu skorygowanie zmian w obrębie twarzy związanych z wiekiem: lek pomaga utrwalić uzyskany efekt. 

Umów się na wizytę

Imię
Proszę wypełnić to pole
Proszę wypełnić to pole
Numer telefonu:
Proszę wypełnić to pole
Proszę wypełnić to pole
Adres e-mail
Proszę wypełnić to pole
Proszę wypełnić to pole
Wybierz zabiegi
Proszę wypełnić to pole
Proszę wypełnić to pole
Preferowana Data
Proszę wypełnić to pole
Proszę wypełnić to pole
Preferowany czas
Proszę wypełnić to pole
Proszę wypełnić to pole
Komentarze
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!