- ul. Nowy Swiat 60, lokal 3, Warszawa
- kontakt@evacentrum.pl
- Pn-Sob.: 08:00-20:00
Masaż Kobido to starożytna technika manualna, którą japońskie kobiety stosują od dawnych czasów, aby zachować młodość i piękno swojej twarzy. Pierwsza wzmianka o tej technice pojawiła się w 1472 roku. Według kronik, kobido pomagało cesarzowej Kraju Wschodzącego Słońca wyglądać zawsze nieskazitelnie.
Kobido trafiło do Europy i USA dopiero w XX wieku. Tam najpierw podbiła serca miłośników egzotyki, a następnie została przyjęta przez szerszą publiczność. Nazwa tej techniki dosłownie tłumaczy się jako „sposób zachowania piękna”. Rzeczywiście, ta technika masażu twarzy jest jedną z najmniej agresywnych, a zarazem najbardziej skutecznych metod zachowania młodości. Ci, którzy byli w Japonii, mogli na własne oczy zobaczyć, jak popularny jest ten zabieg wśród bywalców salonów spa i studiów urody. Zbyt naiwne byłoby tłumaczenie niezwykłej gładkości i jędrności skóry Azjatek jedynie czynnikiem genetycznym – zdecydowanie wymaga to systematycznej pielęgnacji i wysoko wykwalifikowanych specjalistów.
Procedura ma charakter profilaktyczny. Według tradycji wschodnich łatwiej jest zapobiegać problemom ze zdrowiem i wyglądem fizycznym niż później z nimi walczyć. Masaż ma dobroczynne działanie poprzez rozluźnienie mięśni twarzy i szyi oraz aktywację procesów regeneracyjnych w komórkach skóry. Wzmaga się krążenie krwi i limfy, a tkanka odmładza się.
Ta technika masażu twarzy stymuluje nie tylko wierzchnią warstwę skóry, ale także głębsze tkanki. Jest to jedna z niewielu metod, która aktywuje produkcję kolagenu w tkankach bez użycia zastrzyków czy zaawansowanej technologicznie aparatury. Używając wyłącznie własnych rąk, masażysta aktywuje skórę, aby pozbyć się z niej toksyn i martwych komórek.
Masaż ten ma działanie zarówno psycho-emocjonalne, jak i fizjologiczne. Pomaga osiągnąć równowagę emocjonalną – innymi słowy usuwa stres i wprowadza w dobry nastrój. Aforyzm, że piękno to nie tylko dobry wygląd, ale także blask od wewnątrz, nabiera dosłownego znaczenia po zastosowaniu tej techniki masażu twarzy.
Podczas gdy większość masaży jest wysoce wyspecjalizowana i zajmuje się jednym głównym problemem, kobido jest wszechstronne. Polecany jest zarówno dla skóry tłustej jak i suchej, plam starczych, zmarszczek i trądziku. Oprócz leczenia wad kosmetycznych, łagodzi również bóle głowy i depresję.
Kobido wykonuje się w trakcie 10 zabiegów, spotykając się z masażystą dwa razy w tygodniu. Widoczne rezultaty stają się widoczne po średnio 3 wizytach w salonie. W celu utrzymania rezultatów konieczne będzie odwiedzanie terapeuty raz lub dwa razy w miesiącu.
W Japonii koszt pojedynczego spotkania z terapeutą może wynosić nawet 450 USD. Wynika to z faktu, że ten rodzaj procedury oszczędza klientowi konieczności poddania się bardziej agresywnym interwencjom zewnętrznym. Mobilizując naturalne zasoby organizmu i stymulując krążenie energii Qi, kobido ma naturalny efekt liftingujący i przywraca skórze równowagę nawilżenia.
Sesja masażu Kobido trwa półtorej godziny. Klient leży na stole do masażu na plecach. Trzeba być przygotowanym na to, że mistrz nakłada niewielką ilość olejku, który pomaga jego dłoniom gładko sunąć i rozluźnić mięśnie klienta.
Głównym obszarem działania jest twarz i szyja (zarówno z przodu, jak i z tyłu), ale skóra głowy i kończyny są również dotknięte. Podczas sesji masażysta wykorzysta niektóre techniki z shiatsu i drenażu limfatycznego.
Klienci, którzy są przyzwyczajeni do wizyt u masażysty w celu wykonania zwykłego masażu, są zaskoczeni niekonwencjonalną techniką masażu Kobido. Lekkie, niemal nieważkie uderzenia przeplatają się z uderzeniami perkusyjnymi – czyli szybkim, rytmicznym stukaniem. Uwzględniono również akupresurę.
2024 © EVACENTRUM.PL